Develer güreşti |Turgutlu’da Deve Güreşleri nefes kesti

  Develer güreşti |Turgutlu’da Deve Güreşleri nefes kesti

  ABONE OL
  5 Şubat 2024 12:56
  Develer güreşti |Turgutlu’da Deve Güreşleri nefes kesti
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Turgutlu’da develer güreşti. Hayata geçirdiği fiziki yatırımların yanında sosyal ve kültürel projelere de büyük önem veren Turgutlu Belediyesi, Yörük kültürünün önemli bir geleneği olan deve güreşlerini bu yıl ikinci kez düzenledi.

  develer güreşti

  Turgutlu Belediyesinin katkılarıyla, Sinirli Mahallesinde deve güreşi meraklılarının bir araya geldiği etkinlik çevre il ve ilçelerden 100’den fazla pehlivan devenin kıyasıya mücadelesine sahne oldu.

  Heyecan dolu anların yaşandığı organizasyonda dereceye giren develerin sahiplerine plaket takdim edildi. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu’da ata sporlarının geleneksel hale getirildiğinin altını çizdi.

  develer güreşti

  “Sizlere verdiğimiz sözleri tutmanın haklı gururuyla buradayım”

  Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Bizler 2019 öncesinde, seçim sahalarında ata sporlarımızı geleneksel hale getireceğiz demiştik. Deve güreşlerinin bu yıl ikincisini yapıyoruz.

  Önce Turgutlu merkezde, ikincisini Sinirli Mahallemizde yapıyoruz. Bunun yanında yağlı pehlivan güreşleri, rahvan at yarışları, cirit yarışlarını da geleneksel hale getirdik.

  develer güreşti

  Sizlere verdiğimiz sözleri tutmanın haklı gururuyla buradayım. İnşallah bundan sonraki dönemde de sizlere verdiğimiz sözleri tutarak daha güzel organizasyonlar yapacağız. Sizlerin keyif almasını, güzel günler geçirmenizi temenni ediyoruz.

  develer güreşti

  Bizlere 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde desteklerinizi vermeniz durumunda bu organizasyonlar çok daha güzel, şanlarına ve şöhretlerine yakışır bir şekilde devam edecektir.

  develer güreşti

  Sizlerin keyif almasını sağlayan güreş organizasyon komitesine ve emek harcayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.