Turgutlu’nun tamamını ilgilendiriyor | MASKİ’nin 46 milyonluk yatırımı devam ediyor
  • Turgutlu Post
  • Genel
  • Turgutlu’nun tamamını ilgilendiriyor | MASKİ’nin 46 milyonluk yatırımı devam ediyor

  Turgutlu’nun tamamını ilgilendiriyor | MASKİ’nin 46 milyonluk yatırımı devam ediyor

  ABONE OL
  29 Şubat 2024 15:06
  Turgutlu’nun tamamını ilgilendiriyor | MASKİ’nin 46 milyonluk yatırımı devam ediyor
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Turgutlu’nun tamamını ilgilendiriyor. Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde altyapı ve üstyapı yatırımlarına devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde İstasyonaltı Mahallesinde yapılan ve çevre mahalleleri de ilgilendiren 46 milyon TL yatırım bedeline sahip 1.300 metrelik, 2×2 menfez imalat çalışmaları sorunsuz devam ediyor.

  turgutlu

  MASKİ İlçe Şefi Hüseyin Yelkenci, Albayrak Mahalle Muhtarı Yalçın Sertel ve yetkili personel ile birlikte imalat işlerini yerinde inceledi.

  “Bölge için önemli bir yatırım”

  Albayrak mahalle muhtarı Yalçın Sertel, “Şehrimizin kanayan yarası haline gelen İstasyonaltı, Yiğitler, Albayrak ve Yıldırım mahallelerinin sıkıntılarını giderecek bu hat çalışması bölgedeki taşkın sorununun çözümü noktasında önemli bir yatırım olacak. İmalat işlerini takip ediyoruz.

  turgutlu

  Ekipler hızlı bir şekilde menfez döşemelerine devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

  “Bu çalışma Turgutlu’nun tamamını ilgilendiriyor”

  Menfez imalatları ile ilgili bilgi veren Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir, “İstasyonaltı Mahallemizde hayata geçirdiğimiz menfez projesi Turgutlu’nun tamamını ilgilendiriyor. Turgutlu ilçemizde önceki imar planlarında bazı dereler dikkate alınmamış.

  turgutlu

  Yağmur sularını da derelere deşarj etmemiz gerektiğinden ve maalesef bu dere yataklarının olmamasından kaynaklı sıkıntılar yaşanıyor. Özellikle İstasyon bölgesinde yaşanan taşkınlara son vermek adına idaremiz proje çalışması yaptı ve hızlı bir şekilde 46 milyon TL yatırım bedeline sahip yaklaşık 1.300 metrelik 2×2 büyüklüğünde menfez imalatlarına da geçtiğimiz günlerde başladık.

  turgutlu

  Çalışmalar sorunsuz bir şekilde ilerliyor. İmalatların tamamlanması ile yağmur sularını bertaraf ederek, bu bölgedeki mahallelerin ve vatandaşlarımızın sıkıntısını çözeceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün liderliğinde il genelindeki yatırımlarımız sürüyor” dedi.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.