Manisa İtfaiye’den baca temizliği uyarısı

  Manisa İtfaiye’den baca temizliği uyarısı

  İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, temizlenmeyen ihmal edilen bacaların sobalar yakılmadan önce baca temizliği yapılmasına, temizlenmemesi durumunda insan yaşamını tehlikeye attığına dikkat çekti.  

  ABONE OL
  5 Aralık 2023 15:21
  Manisa İtfaiye’den baca temizliği uyarısı
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, kış mevsiminin kendisini iyice hissettirmesiyle birlikte temizlenmeyen bacalardan kaynaklı ev yangınları ile soba zehirlenmelerine karşı vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu.

  Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, havaların soğuması ve kış mevsiminin kendisini iyice hissettirmesiyle birlikte soba ve doğalgaz kullanımı kaynaklı karbonmonoksit zehirlenmeleri ile baca temizliği konusunda vatandaşları uyardı.

  itfaiye-baca-temizligi

  Son zamanlarda temizlenmeyen bacalardan kaynaklı ev yangınlarında artış gözlemlediklerine dikkat çeken İnal, “Bacaların içerisinde oluşan yağ atıkları, ziftler ve kurumlar ateşle birlikte alev almakta ve baca yangınlarını meydana getirmektedir. İhmal edilen bu tabakalar, baca içerisinde bir petrol ürünü gibi tehlike oluşturmaktadır. Tutuşma sonucu baca kanalı boyunca uzayan alev çatının da tamamen yanmasına sebep olur. Bu da insan yaşamını tehlikeye atar” dedi. 

  manisa-itfaiye

  “Bacaları temizlemeden sobaları yakmayın” 

  Baca temizliği yapmanın hayati açıdan önem taşıdığına vurgu yapan İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, “Hiçbir şey insan sağlığından daha önemli değil. Bu nedenle kış mevsiminin kendisini iyice hissettirdiğini de dikkate alarak, vatandaşlarımızdan baca temizliği yapmadan sobalarını yakmamalarını önemle rica ediyoruz” diye konuştu. 

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.