Turgutlu’da alt yapı çalışması | Bir mahallenin daha altyapısı tamamlandı
  • Turgutlu Post
  • Genel
  •  Turgutlu’da alt yapı çalışması | Bir mahallenin daha altyapısı tamamlandı

   Turgutlu’da alt yapı çalışması | Bir mahallenin daha altyapısı tamamlandı

  ABONE OL
  27 Aralık 2023 17:02
   Turgutlu’da alt yapı çalışması | Bir mahallenin daha altyapısı tamamlandı
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Turgutlu’da alt yapı çalışması. Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi kapsamında mahallelerin çehresini değiştirmeye devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen proje kapsamında Turgutlu ilçesine bağlı Çıkrıkçı mahallesinde 35 milyon TL yatırımla yürütülen 8 kilometrelik içme suyu hattı, 8,5 kilometrelik kanalizasyon hattı ve 500 kişilik foseptik montajı çalışmaları tamamlanarak, 41 bin 200 metrekare kilit parke taşı imalatları da başladı.

  Turgutlu'da alt yapı

  “Çıkrıkçı modern görünüme kavuşuyor”

  Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün önderliğinde köy ve belde durumundan mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde alt ve üstyapı yatırımlarımıza devam ediyoruz.

  Turgutlu'da alt yapı

  154 Mahalle Projemiz kapsamında Turgutlu ilçemize bağlı Çıkrıkçı mahallemizde başlattığımız 8 kilometrelik içme suyu hattı, 8,5 kilometrelik kanalizasyon hattı ve foseptik imalatı çalışmalarımızı tamamladık. Altyapı çalışmalarımızın tamamlanmasıyla 41 bin 200 metrekarelik kilit parke döşeme işine de başladık. 35 milyon TL bedelle yapacağımız alt ve üstyapı yatırımımızla mahallemiz daha modern bir görünüme ve sağlıklı altyapıya kavuşacak” dedi.

  Turgutlu'da alt yapı

  Yüzyılın en güzel hizmeti

  Mahallelerine yapılan hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Mahalle Muhtarı Ömer Eryılmaz, “Mahallemizde çalışması başlanan alt yapı çalışmaları tamamladı. İlave olarak yağmursuyu ve aydınlatma çalışmaları yapılmaktadır. Köyümüz son yüz yılın en güzel hizmetini almış bulunmaktadır. Yapılan hizmetlerin bir kısmı yer üstünde bir kısmı da yer altındadır. Ben bu hizmetlerden ötürü Ege’nin yıldızı Cengiz Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Biz Cengiz Başkanımızı gönülden seviyoruz. Bu hizmetler kolay değildir. Mahallemiz 154 mahalle projesi içerisinde olmasını da büyük bir şans olarak görüyorum. İnşallah çalışmalar tamamlanınca çok güzel bir hizmet ortaya çıkacak. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.