Turgutlu’da eş zamanlı çalışma | Turgutlu Belediyesi prestij caddeleri için çalışmalarına devam ediyor
  • Turgutlu Post
  • Genel
  • Turgutlu’da eş zamanlı çalışma | Turgutlu Belediyesi prestij caddeleri için çalışmalarına devam ediyor

  Turgutlu’da eş zamanlı çalışma | Turgutlu Belediyesi prestij caddeleri için çalışmalarına devam ediyor

  ABONE OL
  2 Şubat 2024 11:49
  Turgutlu’da eş zamanlı çalışma | Turgutlu Belediyesi prestij caddeleri için çalışmalarına devam ediyor
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Turgutlu’da daha konforlu, modern ve güvenli yollar için gerçekleştirdiği yenileme ve tamirat çalışmalarına devam ediyor.

  Söz konusu çalışmalar kapsamında Turgutlar Mahallesi Bağcılar ve Gülbahçe Sokakta yol kaldırma işlemlerinin ardından parke taşı döşemesi için hazırlık çalışmaları yürütülüyor.

  turgutlu

  Cumhuriyet Mahallesi Gönül Sokakta parke döşeme çalışmalarını tamamlayan ekipler, sokağı yeni bir görünüme kavuşturdu. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Selçuklu, İsmailcik Deresi, Semerkand Sokakta bordür döşeme; Çampınar Mahallesi ile birlikte Altınırmak, Fatih, Hazal, Badem, Nilgün, Deri ve Mercan Sokakta parke tamirat çalışmalarını tamamladı.

  turgutlu

  Turgutlu Belediyesi, İstasyonaltı Mahallesinin ve Dutlu Yol’un yıllardır süregelen yol sorununu da kalıcı olarak çözüyor. İstasyonaltı Mahallesinin tamamını kapsayan yol yenilemenin son etabı olan Kooperatif Sokakta yürütülen prestij caddesi çalışmalarında sona gelindi.

  Üç etap halinde yürütülen Dutlu Yol’daki çalışmalar ise hızla devam ediyor. Çalışmaların sonunda 17 bin metrekare yol, 8 bin metrekaresi kaldırım olmak üzere 25 bin metrekare parke taşı, 4 bin metre ise bordür döşemesi yapılacak. Dutlu Yol, çalışmaların sonunda prestij caddesi olacak.

  turgutlu

  Dört mahalleye daha su dolum istasyonu kuruluyor

  Turgutlu Belediyesi, çiftçilerin ve üreticilerin en büyük sorunlarından birisi olan ilaç makinelerine su dolum işlemlerini kolaylıkla yapabildikleri su dolum istasyonularını İzzettin, Temrek, Çampınar ve Sarıbey Mahallelerine kazandırıyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmada zemin düzenleme işlemi devam ediyor.

  Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, “Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz kentimizin genelinde eş zamanlı çalışmalarını sürdürüyor. Hem Turgutlu’ya yeni, modern ve daha güvenli yollar kazandırırken hem de çiftçilerimizin ve üreticilerimizin temel sıkıntısı olan su sorununu ortadan kaldırıyoruz.

  turgutlu

  Dört Mahallemize daha su dolum istasyonlarımızdan kuruyoruz. Var gücümüzle Turgutlu için çalışmaya devam edeceğiz. Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.