Turgutlu’da su taşkınlarına önlem | MASKİ su taşkınlarına karşı önlemlerini arttırıyor
  • Turgutlu Post
  • Genel
  • Turgutlu’da su taşkınlarına önlem | MASKİ su taşkınlarına karşı önlemlerini arttırıyor

  Turgutlu’da su taşkınlarına önlem | MASKİ su taşkınlarına karşı önlemlerini arttırıyor

  ABONE OL
  29 Ocak 2024 09:27
  Turgutlu’da su taşkınlarına önlem | MASKİ su taşkınlarına karşı önlemlerini arttırıyor
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Turgutlu’da su taşkınlarına önlem. MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde altyapı ve üstyapı yatırımlarına devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen proje kapsamında Turgutlu ilçesine bağlı İstasyonaltı Mahallesi’nde yağışlı havalarda oluşabilecek taşkınlara karşı önlem almak amacıyla yağmur suyu hattı ve 2×2 metrelik menfez imalatlarına başlandı.

  turgutlu

  Yapılan imalatlar ile ilgili bilgi veren Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir, “Turgutlu ilçemize bağlı İstasyonaltı Mahallesine daha sağlıklı bir altyapı inşa etmek adına Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün liderliğinde önemli bir projeyi daha hayata geçiriyoruz.

  Mahallede su baskınlarının önüne geçebilmek ve bu sorunu kökten çözüme kavuşturmak amacıyla 1.300 metrelik yağmur suyu hattı ile 2×2 menfez imalatlarına başlandı. Çalışmalar tamamlandıktan sonra İstasyon Mahallesi ve çevresinin daha sağlıklı bir altyapıya kavuşmasını sağlayacağız. Mahalle için çok önemli bir proje olacak” dedi.

  turgutlu

  Tarım arazileri maski’nin korumasında

  MASKİ Genel Müdürlüğü küresel ısınma ve iklim değişikliğine bağlı olarak son günlerde etkisini artıran sağanak yağış tehdidine karşı önlemlerini sürdürüyor.

  turgutlu

  Bu kapsamda il genelinde dere temizlik çalışmalarını yoğunlaştıran Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri Yunusemre ilçesine bağlı Üçpınar mahallesinde tarım arazilerine yakın bölgede temizlik çalışması gerçekleştirdi. Ekipler, derede biriken zararlı maddeleri topladı, derenin düzenli akışını sağladı. Çevre sakinleri çalışmalardan dolayı MASKİ Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

  turgutlu

  Öte yandan MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde yağışlı havalarda vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için yağmursuyu döşeme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı bünyesinde Turgutlu ilçesine bağlı Urganlı mahallesinde ilave yağmursuyu hattı döşeme çalışması gerçekleştirdi. Çalışmalarla birlikte vatandaşların yağışlı havalarda yaşayabileceği sıkıntıya son verildi.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.