Turgutlu’da tiyatro etkinliği | Tiyatro Grubu Doğaçlama Güldürdü
  • Turgutlu Post
  • Genel
  • Turgutlu’da tiyatro etkinliği | Tiyatro Grubu Doğaçlama Güldürdü

  Turgutlu’da tiyatro etkinliği | Tiyatro Grubu Doğaçlama Güldürdü

  ABONE OL
  22 Ocak 2024 09:37
  Turgutlu’da tiyatro etkinliği | Tiyatro Grubu Doğaçlama Güldürdü
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Turgutlu’da tiyatro etkinliği.Turgutlu Belediyesi yaptığı etkinliklerle hem sanatın gelişimine hem de sosyal hayata katkı sağlamaya devam ediyor.

  Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Atatürk Kültür Merkezi Üniversite Tiyatro Grubu sahnelediği “Şimdi Show Doğaçlama Tiyatro” ile seyircileri kendine hayran bıraktı. Keyifli görüntülerin ortaya çıktığı etkinlikte doğaçlama tiyatro ile izleyiciler de oyunun bir parçası oldu.

  turgutlu

  Oyuncuların spontane performansları, seyircileri güldürmeyi başararak renkli anlar yaşattı. Tiyatro ekibi sahne performansıyla da izleyenlerden büyük alkış ve beğeni aldı.

  Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Güzel bir beş yıl geçirdik. Turgutlu halkının kullanabilecek olduğu çok güzel binalar yaptık, hizmete açtık.

  21 Farklı kurs

  2019 yılında göreve gelir gelmez Atatürk Kültür Merkezi’ni kurmuştuk. Merkezimizde 7 yaşındaki çocuklarımızın, 70-80 yaşındaki hemşehrilerimizin yararlanabilecek oldukları 21 farklı kurslarımız var. Bunlar bize çok keyif veriyor. Turgutlu Belediyesi Eğitim Merkezi’mizi (TURBEM) kurduk.

  turgutlu

  Bu merkezimiz ile liselere ve üniversitelere hazırlık yapan 2750 çocuğumuzun hayallerine kavuşmasına ortak olduk. Onlara bu zorlu süreçte yoldaşlık yaptık, eğitimler verdik. Mustafa Kemal Mahallemize Çocuk Kültür Sanat Merkezi kurduk. Türkiye’de örneği olmayan bir işe imza attık.

  “Onur duyduğumuz projeler”

  Dezavantajlı ailelerimizin yaşadığı bir mahallede 3 ile 5 yaş arası 400 çocuğumuza üç öğün yemeği ve eğitimi ücretsiz veriyoruz. O yaptığımız binalar Turgutlu’nun ihtiyacı ama gençlerimizin, hemşehrilerimizin yararlanabilecek oldukları bu tür kurslar gerçekten bizlerin en çok gurur ve onur duyduğu projeler oldu. Yine çok gurur duyduğumuz bir projenin kaba binasını artık bitirmek üzereyiz.

  Belediyemize ait 440 kişilik bir tiyatro salonumuz oluyor. İçerisinde eğitim alanlarının, kurs merkezlerinin ve fuaye alanlarının olduğu bir proje. Allah nasip eder seçimi kazanırsak da Eylül, Ekim ayı gibi tiyatro oyunlarımızı artık orada oynayacağız.

  turgutlu

  Bu süre içerisinde Atatürk Kültür Merkezi’mizdeki tiyatro ekibiyle tanıştık. Onların çıkardıkları oyunlara Turgutlu halkının böyle teveccüh göstermesi ayrı bir keyif. Turgutlu’muzda ilk defa seyredecek olduğumuz doğaçlama oyununu hazırlayan eğitmenlerimizi ve gençlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

  Şimdi Show Doğaçlama Tiyatro gösterisini Başkan Çetin Akın, eşi Sabriye Akın, CHP Turgutlu İlçe Başkanı Hasan Ayma, Turgutlu Belediyesi Daire Müdürleri ve personeli izledi.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.