Turgutlulu öğrencilerden etkinlik | Spil Milli Parkı en kalabalık grubunu ağırladı
  • Turgutlu Post
  • Genel
  • Turgutlulu öğrencilerden etkinlik | Spil Milli Parkı en kalabalık grubunu ağırladı

  Turgutlulu öğrencilerden etkinlik | Spil Milli Parkı en kalabalık grubunu ağırladı

  ABONE OL
  4 Mart 2024 10:10
  Turgutlulu öğrencilerden etkinlik | Spil Milli Parkı en kalabalık grubunu ağırladı
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Turgutlulu öğrencilerden etkinlik. Manisa Spil Dağı Milli Park Müdürlüğü, Tabiat Turizmi etkinlikleri kapsamında, bugüne kadar ki en kalabalık tanıtım etkinliğini gerçekleştirdi. Turgutlu ilçesindeki Hasan Ferdi Turgutlu Ortaokulu’nun 400 kişiden oluşan öğrenci topluluğu ile öğretmenleri milli parkta misafir edildi.

  turgutlu

  Öğrencilere, Spil Dağı Milli Parkı Müdürü Halil Ernalçacı tarafından, ziyaretçi merkezi içerisinde yer alan konferans salonunda 50’şer kişilik 8 ayrı grup halinde Milli Park’ın fauna ve florası sunum eşliğinde anlatıldı.

  turgutlu

  Öğrencilere, Milli Park’ın güzellikleri tanıtılarak, tabiatı koruma eğitimi verildi. Ardından öğrencilerle doğa yürüyüşü, çeşitli spor aktiviteleri gerçekleştirildi.

  “Okulun tüm öğrencilerini getirdik”

  Öğrencilerin büyük bir kısmının Manisa’ya ve Spil Dağı Milli Parkı’na gelmemiş olabileceğini düşünerek okulun tüm öğrencilerini günlük tanıtım turuna çıkardıklarını belirten Hasan Ferdi Turgutlu Ortaokulu Müdürü Candaş Sacaloğlu, öğrencilerinin hayatları boyunca unutamayacakları hatıralar topladıklarını söyledi.

  turgutlu

  Okul Müdürü Sacaloğlu, “Yaklaşık 400 öğrencimize doğal yaşamı tanıtmak amacıyla buradayız. Burada çok güzel misafir edildik ve bilgilendirildik.

  Hiç gelmeyen öğrencilerimiz de Milli Park’ı yakından tanıma fırsatı buldular. Bizim için her öğrencimiz ayrı değerlidir. Onun için öğrenci ayırımı yapmadan hepsini birden 15 araç ile toplu bir şekilde buraya getirerek, unutulmayacak hatırlarla dolu bir gün yaşadık” dedi.

  turgutlu

  “Hem merkez ilçeleri, hem de Spil’i gezdiler”

  Okul müdürü önderliğinde Manisa gezisi tertip ettiklerini ifade eden Okul Müdür Yardımcısı Fatih Serdar Yüksel ise, “Kalabalık bir grupla geldik, normalde bu kadar kalabalık grupla daha dar kapsamlı gezi yapılır ama biz hiçbir öğrencimizi kırmamak adına okul olarak hareket ettik.

  turgutlu

  İlk olarak öğrencilerimize merkez ilçeleri gezdirdik, Şehzade Park’ı ziyaret ettik. Ardından Spil Dağı Milli Parkı’nı ziyaret ettik. Burada Milli Park Müdürü tarafından öğrenci ve öğretmenlerimiz bilgilendirildi.

  turgutlu

  Daha sonra Milli Park’ı öğrencilerimiz ile birlikte Milli Park Müdürümüz nezaretinde gezerek yerinde bilgiler aldık. Bizlere unutulmaz bir gün yaşatan Milli Park Müdürü başta olmak üzere tüm Milli Park çalışanlarına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.