Turgutlu’da ‘Floor Curling’ heyecanı |Turgutlu belediyesi yeni bir ilke imza attı
  • Turgutlu Post
  • Eğitim
  • Turgutlu’da ‘Floor Curling’ heyecanı |Turgutlu belediyesi yeni bir ilke imza attı

  Turgutlu’da ‘Floor Curling’ heyecanı |Turgutlu belediyesi yeni bir ilke imza attı

  ABONE OL
  23 Ocak 2024 15:44
  Turgutlu’da ‘Floor Curling’ heyecanı |Turgutlu belediyesi yeni bir ilke imza attı
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Turgutlu’da ‘Floor Curling’ heyecanı yaşandı. “Sporla büyüyen gençlik” projesi kapsamında çocukları ve gençleri sporun farklı branşlarında buluşturan Turgutlu Belediyesi, Floor Curling sporunun tanıtımını yaptı.

  turgutlu

  Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü bünyesinde Turgutlu’da ilk kez gerçekleştirilen Floor Curling sporu, Turgutlu Belediyesi Çocuk Kültür Sanat Merkezi’ndeki öğrencilere tanıştırıldı. Heyecan oluşturan Floor Curling sporu ilerleyen günlerde Turgutlu’ya tanıtılacak.

  turgutlu

  Floor Curling nedir?

  Floor Curling normal zeminde oynanabilen strateji, zeka ve fiziksel beceri gibi meziyetler isteyen bir spor branşı olarak öne çıkıyor. Takımlar halinde oynanan Curling taşlarını hedefe en yakın noktaya doğru kaydırma amacı taşıyor.

  İki takım halinde oynanan oyunda, toplam atış sayısında hedefe en yakın isabetleri gerçekleştiren taraf oyunun galibi ilan ediliyor.

  turgutlu

  Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Turgutlu Belediyesi olarak kentimizde yaşayan çocuklarımızın ve gençlerimizin kendilerini fiziksel, sosyal ve fikri anlamda geliştirebilmelerine fırsat oluşturmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda projelerimize bir yenisini daha ekledik. Turgutlu’da ilk kez gerçekleştirilen Floor Curling sporunun tanıtımını yaptık.

  turgutlu

  Floor Curling sporunu ilerleyen günlerde Turgutlu’ya daha geniş bir biçimde tanıtmayı planlıyoruz. Evlatlarımızın sporla iç içe büyümesi, yeni yeteneklerin ortaya çıkması için gayret göstermeye devam edeceğiz” dedi.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.