Yeni Han’da kurslar başladı |Kuyumculuk ve takı tasarım kursu

  Yeni Han’da kurslar başladı |Kuyumculuk ve takı tasarım kursu

  ABONE OL
  12 Ocak 2024 13:21
  Yeni Han’da kurslar başladı |Kuyumculuk ve takı tasarım kursu
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Yeni Han’da kurslar başladı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ergün Aksoy, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Meliha Çavuşoğlu Kılınçlar, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Gencay, Manisa Büyükşehir Belediyesi Halk Eğitim Şube Müdürü Serap Gücüyen, Şehzadeler Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İlyas Kayaokay ile birlikte Yeni Han’da açılan kursları inceledi.

  yeni han

  Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ergün Aksoy, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde el sanatlarına her zaman önem verdiklerini belirtti. Aksoy, Yeni Han’da Şehzadeler Halk Eğitimi Merkezi ile birlikte ortak kurslar açtıklarını kaydetti. Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Gencay, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cengiz Ergün ve ekibine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.

  yeni han

  İş ve sosyal yaşamda etkin kullanılması hedefleniyor

  Kurslar hakkında bilgi veren Şehzadeler Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İlyas Kayaokay, “Hayata mutlu bireyler hazırlamak için her zaman, her yerde, herkese eğitim ilkesiyle hareket ederek halka hizmet vermek amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında protokol imzalandı. Manisa Büyükşehir Belediyemiz tarafından Şehzadeler Halk Eğitimi Merkezimize tahsis edilen tarihi bir mimari yapıya sahip olan Yeni handaki atölyelerde El Sanatları Alanı altında Kuyumculuk ve Takı tasarımı, Makrome, Dikiş-Nakış, Seramik ve Çinicilik, Ahşap Boyama, Ebru, rölyef, Aşçılık Yiyecek Hizmetleri ve benzeri kurslar düzenleniyor. Açılan kurslarla hayat boyu öğrenme sisteminde işgücü piyasasının talep ettiği becerilerin kazandırılması ve bu becerilerin iş ve sosyal yaşamda etkin kullanımının artırılması da hedeflenmektedir” dedi.

  yeni han

  İstihdama katkı sağlanıyor

  Açılan kurslar sayesinde istihdama, ekonomiye katkı sağlandığını ifade eden Kayaokay, “Her yaş grubuna, kadın erkek çok geniş kapsamda bir kitleye hitap eden kurslar düzenlenerek istihdama, ekonomiye katkı sağlanmaktadır. Ayrıca kurslarımızla kişisel, çevresel ve mesleki anlamda farkındalıklar da oluşturulmaktadır. Düzenlenen kurslarla bireyin kişisel gelişimine psikolojik durumuna olumlu katkılar sağladığını da görmekteyiz.

  yeni han

  Kurslara katılım sağlayan bireylerden aldığımız dönüşlere bakacak olursak; düzenlenen kursların kişilere terapi mahiyetinde etki yaptığını söylemek de çok yerinde bir açıklama olacaktır. Şehzadeler Halk Eğitimi Merkezi olarak düzenlemiş olduğumuz kurslarda bizlere her türlü imkânı sunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ergün Aksoy’a, Daire Başkanımız Meliha Çavuşoğlu Kılınçlar’a, Serap Gücüyen Müdürüme, Manisa İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Uğurelli’ye, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin Gençay’a teşekkür ederiz” diye konuştu.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.