DOLAR

32,8338

-0.22%
EURO

35,6837

-0.58%
ALTIN(gr)

2.539,37

0,19%
BİST 100

11089.53

0,19%
  Ambulans Şoförü Maaşı 2024: Güncel Zamlı Maaş Listesi

  Ambulans Şoförü Maaşı 2024: Güncel Zamlı Maaş Listesi

  ABONE OL
  7 Ocak 2024 01:47
  Ambulans Şoförü Maaşı 2024: Güncel Zamlı Maaş Listesi
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Ambulans şoförlüğü, günümüzde hastaneler kapsamında yapılabilecek en önemli mesleklerden birisidir. Birçok kişi şoförlük mesleğini icra ederken ambulans şoförlüğünü ayrıca araştırmaktadır. Yeni yıl ile birlikte yapılan zamlar sonrasında ambulans şoförü maaşı 2024’te ne kadar oldu? Devlet ve özel hastaneler için inceledik!

  Ambulans şoförü maaşları, deneyim süresi, kıdem ve derece, medeni hal, ek çalışma ücreti gibi farklı birçok kıstasa göre belirlenmektedir. Özellikle kişilerin eğitim seviyesi ve bu alandaki sertifikalarının da maaşlar üzerinde etkili olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle ambulans maaşları sürekli olarak değişiklik göstermektedir. Devlet hastanesi ambulans şoförlüğü maaşları ne kadar oldu? İşte yanıtı…

  Ambulans Şoförü Maaşlarına Zam!

  2024 yılı ile birlikte memurlara ve asgari ücrete %49 oranında zam yapıldı! Zam oranlarının açıklanmasıyla birlikte hemen herkes mesleğine dair yeni maaşları araştırmaktadır. Bu içerikte sizler için ambulans şoförü maaşı 2024 bilgilerini paylaşacağız.

  Ambulans şoförlüğü mesleğinde de kamu ve özel sektör olmak üzere iki farklı alanda çalışılabiliyor. Kamuda çalışmak isteyen adaylar ilgili bölümlerden mezun olduktan sonra KPSS’ye girerek yeterli puanı almalıdır. Özel hastanelerde ise belirlenen şartları taşıyan herkes bu mesleği icra edebilir. Bu nedenle ambulans şoförlüğü iş ilanlarını kontrol etmeniz önemlidir.

  Ambulans şoförü maaşlarını devlet ve özel hastaneler için ayrı ayrı inceledik. Aşağıdaki tablolardan ambulans şoförleri maaşı bilgilerini alabilirsiniz. İşte tüm ayrıntılar…

  Ambulans Şoförü Maaşı Ne Kadar Oldu? Devlet – Özel Hastane

  Ambulans Şoförü Maaşları
  Ambulans Şoförü Maaşları

  Ambulans şoförleri, gerekli şartları sağladıkları takdirde kamu ya  da özel hastanelere bağlı olarak çalışabilirler. Bu nedenle ehliyet, sürücü belgesine yönelik sertifikalar ve eğitim şartının yerine getirilmesi önemlidir. Bu koşullar doğrultusunda hemen herkes ambulans şoförlüğü yapabilmektedir.

  112 ambulans şoförü maaşları dahil tüm detayları inceledik. Aşağıdaki tabloda yer alan maaş bilgileri, kişilerin alacağı ücreti etkileyen diğer faktörler dikkate alınmadan ortalama bir şekilde hazırlanmıştır. Döner sermayeden görev yerine kadar pek çok faktör, maaşları etkileyebilmektedir.

  Ambulans şoförü maaşı 2024 yılı için aşağıdaki gibidir:

  SektörMaaş
  Devlette Ambulans Şoförü Maaşları33.500 TL – 35.000 TL
  Özel Ambulans Şoförü Maaşı25.000 TL – 35.000 TL
  Yeni Başlayan Ambulans Şoförlüğü Maaşları25.000 TL
  Ambulans şoförleri ne kadar maaş alıyor?

  Ambulans şoförlüğü maaşları genel anlamda bu şekildedir. Maaşlar bir dizi faktöre göre değişiklik gösterse de bu aralıklar itibariyle Türkiye şartlarında oldukça iyidir. Şimdi ilgili kadro ve pozisyonları maaş bakımından daha detaylı inceleyelim.

  Öneri içerik: Otobüs Şoförü Maaşı

  1- Devlet Hastanesi Ambulans Şoförü Maaşları

  Ambulans şoförlüğü için adayların ilk alternatifi genellikle devlet hastaneleri olmaktadır. Devlette ambulans şoförü olabilmek için eğitim şartı ve KPSS şartı aranmaktadır. Bu iki şartı sağlayan adaylar kamu hastanelerine ambulans şoförü olarak atanabilirler.

  Devlet hastanesi ambulans şoförü maaşı 2024 yılında aşağıdaki gibidir:

  • Kamu hastanelerinde yeni göreve başlamış 8/1 derecedeki bir ambulans şoförü ortalama olarak 33.500 TL maaş alır.
  • Deneyim kazandıkça artacak kıdem ve dereceye göre bu maaşlar 35.000 TL’yi bulabiliyor.

  2- Özel Ambulans Şoförü Maaşı

  Ambulans Şoförleri Ne Kadar Kazanıyor?
  Ambulans Şoförleri Ne Kadar Kazanıyor?

  Özel hastaneler için ambulans şoförü maaşları ise daha esnektir. Özellikle iş ilanlarındaki şartları sağlayan kişiler, KPSS gibi uzun süreci yaşamamak için direkt özel sektörde işe başlayabiliyorlar. Başlangıç maaşları düşük olsa da deneyim kazandıkça çok daha iyi maaşlar alınabilmektedir.

  Özel ambulans şoförü maaşı 2024 yılı için aşağıdaki gibidir:

  • Özel hastanelerde çalışan ambulans şoförlerinin maaşı birçok faktöre göre değişmekle beraber genellikle 25.000 TL – 35.000 TL aralığındadır.
  • Ek olarak bazı sertifikalar, ilk yardım ve acil hizmeti için eğitimlerin tamamlanması halinde maaşlarda artış yaşanabilmektedir.

  3- Ambulans Şoförlüğü Maaşları (Yeni Başlayan)

  Yeni başlayan ambulans şoförü maaşı, özel sektör için daha düşükken devlet hastanelerinde daha iyi durumdadır. Ancak özeldeki maaşlar daha esnek olduğundan dolayı deneyim kazandıkça yüksek ücretler alabilmenizin önü açıktır.

  Ambulans şoförlüğü maaşları yeni başlayan personeller için şu şekildedir:

  • Özelde ambulans şoförü olarak yeni işe başlamış bir kişi ortalama olarak 25.000 TL maaş alır.
  • Devlet hastanelerinde ise yeni başlayan ambulans şoförü maaşı ortalama 33.500 TL civarındadır.

  Öneri içerik: Radyoloji Teknisyeni Maaşları

  Ambulans Şoförü Alımı Hakkında

  Ambulans Şoförlüğü Maaşları
  Ambulans Şoförlüğü Maaşları

  Ambulans şoförü olmak, aslında birçok kişinin küçük yaşlardan itibaren hayal ettiği şeyler arasında yer alıyor. Ambulans şoförü alımı, genel olarak kamu hastaneleri tarafından düzenli olarak yapılmaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan alım ilanlarına göre belirlenen şartları taşıyan herkes ambulans şoförü olabilir.

  Ambulans şoförü iş ilanları aracılığıyla özel sektör için de alımlar söz konusu olmaktadır. Genellikle kariyer sitelerinden yapılan başvurular için şartları sağlamanın haricinde mesleki deneyim ve bilgi birikimi de gerekmektedir. Tüm bu faktörler ambulans şoförü maaşını da etkiler.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.