DOLAR

32,5790

0.11%
EURO

35,0460

0.58%
ALTIN(gr)

2.434,61

0,49%
BİST 100

9766.38

0,49%
  Evde Yapılacak Ek İşler 2024: Ev Hanımlarına Öneriler!

  Evde Yapılacak Ek İşler 2024: Ev Hanımlarına Öneriler!

  ABONE OL
  16 Aralık 2023 16:10
  Evde Yapılacak Ek İşler 2024: Ev Hanımlarına Öneriler!
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Türkiye’de yaşanan ekonomik zorluklarla beraber çalışan kesim ek iş aramaya başladı! Ek iş yapmak istiyorum diyen kişi sayısı arttığı için bu yöndeki arayışlar da yükselişte. Evde yapılacak ek işler 2024 listesiyle sizlere güncel öneriler sağlayacağız! İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir gibi şehirler başta olmak üzere İŞKUR aracılığıyla evde ek iş bulabilir, ayrıca kendiniz de iş bularak para kazanabilirsiniz.

  Evden online yapılabilecek işler ile hızlı ve kolay bir şekilde internet üzerinden para kazanabilirsiniz. Ayrıca ek gelir olarak yapılacak işler ile birlikte kazancınızı katlayabilirsiniz. Evden çalışmak istiyorum diyorsanız, detaylı rehberimizi mutlaka inceleyin.

  Evde Yapılacak Ek İşler Nelerdir?

  Evde Ek İş Yapmak İstiyorum
  Evde Ek İş Yapmak İstiyorum

  Evden yapılacak ek işler arıyorum diyen kişilere özel olarak tüm bilgilerimizi paylaşıyoruz. Evde yapabileceğiniz ek işler, genel olarak internet üzerinden para kazanma yöntemleriyle gerçekleşiyor. Tamamen evden çalışmak üzerine yapacağınız ek işler ise temelde freelance ve part time çalışma şeklinde gerçekleşmektedir.

  Evden yapılabilecek ek işler 2024 yılı için şu şekildedir:

  1. Sanal Asistanlık
  2. Part Time Çağrı Merkezi Çalışanı Olmak
  3. Veri Analizi Yapmak
  4. İçerik Editörlüğü
  5. Metin Yazarlığı
  6. Sosyal Medya Yönetimi
  7. Web Tasarım – Grafik Tasarım
  8. Çeviri Yapmak

  Yukarıdaki işleri kendi becerilerinize göre sınıflandırabilir, freelance çalışmaya başlayarak ek gelire dönüştürebilirsiniz. Bu nedenle becerilerinizi iyi bir şekilde kullanmanız gerekir. Örneğin metin yazarlığı için basit birkaç eğitimi tamamlayarak beceriyi edinebilir, çalışmaya başlayabilirsiniz.

  Evde yapılacak ek işler için diğer önerileri verelim.

  Öneri içerik: Manisa’da Evde Paketleme İşleri

  Evden Yapılabilecek Ek İşler: Güncel Öneriler!

  Evde yapılabilecek ek iş fikirleri, genel olarak internetten çalışanlar için oldukça fazladır. Ancak e-ticaret yaparak ya da paketleme işleriyle de güzel kazançlar elde edebiliyorsunuz. Ek gelir olarak yapabileceğiniz işler için şu önerileri verebiliriz…

  1- Ek Gelir Olarak Yapılacak İşler

  Evden Yapılabilecek Ek İşler
  Evden Yapılabilecek Ek İşler

  İlk olarak evde yapılacak ek işler açısından fiziki işleri incelemek gerekir. Fiziki olarak çalışmak, yapabileceğiniz işlerden sadece birisidir. Burada becerileriniz oldukça önemli ve iş bulmak için “part time” seçenekleri değerlendirmeniz gerekiyor.

  Evde part time olarak yapabileceğiniz işler şu şekildedir:

  1. Sanal Asistanlık Yapmak
  2. Evden Çağrı Merkezi Operatörü Olmak
  3. Veri Analisti Olmak
  4. Evde Paketleme İşleri Yapmak
  5. Web Tasarım Yapmak

  Bu seçenekler, evden part time çalışarak hızlı bir şekilde iş bulabileceğiniz iş modellerini ifade ediyor. Kazançlar ise part time maaşlara göre oldukça iyi durumdadır diyebiliriz.

  2- Evden Online Yapılabilecek İşler

  Evde yapılacak ek işler söz konusu olduğunda online işlere ayrıca değinmek gerekiyor. Ev hanımları başta olmak üzere ek iş ihtiyacı duyan birçok kişi evden online çalışarak para kazanıyor. Evde yapılacak ek iş arıyorum diyenlere özel online iş fikirleri şu şekildedir:

  1. E-Ticaret Yapmak
  2. Metin Yazarlığı Yapmak
  3. İçerik Editörlüğü (Sosyal Medya – Web)
  4. Dijital Pazarlama Danışmanlığı
  5. SEO Danışmanlığı
  6. Para Kazandıran Uygulamalar (Reklam izleyerek, oyun oynayarak, müzik dinleyerek para kazanma)
  7. Al Sat İşleri Yapmak

  Burada evde yapılacak ek işler açısından online fikirleri bulabilirsiniz. Online iş fikirlerinin diğer seçeneklere göre daha fazla kazandırdığını ve daha basit olduğunu söyleyebiliriz.

  İlginizi çekebilir: Yorum Yap Para Kazan

  Evde Yapılacak Ek İş Arıyorum Diyenlere Tavsiyeler

  Evden Yapılacak Ek İş Arıyorum
  Evden Yapılacak Ek İş Arıyorum

  Evde yapılacak ek iş fikirleri temel olarak bu şekildedir. Ancak becerilerinizi geliştirerek birden fazla işi aynı anda yapabilirsiniz. Hatta kazançların iyi olması durumunda full time çalışmaya da geçebilirsiniz.

  Evde yapılacak ek işler konusunda bazı tavsiyelerimiz şu şekildedir:

  • Başlangıç aşamasında günlük 2 – 3 saatinizi ayırabileceğiniz ve ciddi miktarlar kazanabileceğiniz ek işleri tercih edin. Metin yazarlığı, grafik tasarım işleri güzel bir başlangıç olabilir.
  • Basit işleri tercih ederek aynı süre içerisinde farklı işleri de yapabilirsiniz. Örneğin kendinize günlük 4 saat ek iş süresi hedefi koyduğunuzda bunun 2 saatini metin yazarlığı, diğer 2 saatini sosyal medya yönetimi işleri için ayırabilirsiniz. Böylece kazancınız daha fazla olacaktır.
  • Para kazandıran uygulamaları tüm gelirinize ek olarak kazanç kaynağı şeklinde görebilirsiniz. Birçoğu günlük yarım saatinizi ayıracağınız görevleri tamamlayarak para kazanmanızı sağlıyor.
  • Freelance çalışmayı düşünüyorsanız portföyünüzü mutlaka geniş tutmalısınız. Bunun için Bionluk, Freelancer, Upwork gibi farklı freelance iş sitelerinden aktif olarak iş almanız önemlidir.

  Öneri içerik: Al Sat Yapılacak İşler

  Evden Ek İş Yaparak Ne Kadar Kazanılır?

  Şimdi evde yapılacak ek işler aracılığıyla ne kadar kazanabileceğinizi aktaralım. Yapacağınız iş türünden ayırdığınız saate kadar aylık kazancınız değişiklik gösterebilir. Ancak işleri kategorize ederek ortalama kazançları verebiliriz.

  Evde yapılacak ek işler ile ortalama olarak aşağıdaki kazançları elde edebilirsiniz:

  • Metin yazarlığı, içerik editörlüğü ve sosyal medya yönetimi gibi işlerle part time çalışarak aylık ortalama 7.500 TL ek gelir elde edebilmek mümkündür.
  • Yabancı dilde makale yazarak ya da çeviri yaparak aylık gelirinizi 10.000 TL düzeylerine çıkarabilirsiniz.
  • Ek olarak para kazanma uygulamalarıyla aylık gelirinize 1.000 TL civarında bir katkıda bulunabilirsiniz.
  • Bir şirkete bağlı olarak part time çalıştığınızda ortalama 7.000 TL kazanabiliyorsunuz.

  Evden yapılabilecek ek işler hakkında bu bilgileri verebiliriz. Ek işler hakkında deneyimlerinizi paylaşmak için yorumlardan bizlere ulaşabilirsiniz.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.