DOLAR

32,5620

0.04%
EURO

35,0560

0.53%
ALTIN(gr)

2.428,36

0,23%
BİST 100

9722.09

0,23%
  Orman Muhafaza Memuru Maaşı 2024: Sözleşmeli – Kadrolu…

  Orman Muhafaza Memuru Maaşı 2024: Sözleşmeli – Kadrolu…

  ABONE OL
  2 Şubat 2024 05:35
  Orman Muhafaza Memuru Maaşı 2024: Sözleşmeli – Kadrolu…
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Orman muhafaza memurluğu, sözleşmeli ve kadrolu olarak çalışılabilecek, Orman Genel Müdürlüğü’ne bağlı memurluk kadrosudur. KPSS taban puanlarına göre alımlar yapılırken, yılın her döneminde orman muhafaza memuru alımı yapılabiliyor. Peki, orman muhafaza memuru maaşı 2024’te ne kadar oldu? Zam oranları doğrultusunda güncel maaşları sizler için derledik.

  Orman muhafaza memuru maaşları 2024 yılında gerçekleşecek yeni zam oranlarına göre güncellenecektir. Maaşlar, memurluk kadrolarına göre oldukça iyi durumda diyebiliriz. Ek olarak orman muhafaza memuru ne iş yapar? Nasıl olunur? Gibi soruları da yanıtlayacağız. O halde ormancı maaşları için detayları inceleyelim.

  Orman Muhafaza Memuru Maaşlarına Ne Kadar Zam Geldi?

  Orman Muhafaza Memuru Maaşları
  Orman Muhafaza Memuru Maaşları

  Orman muhafaza memuru maaşı 2024 yılında memur zammı doğrultusunda arttırılmıştır. Zam oranları, Ocak ayında %49,25 oranında açıklandı. Zam oranlarına göre güncel maaşları sizler için inceleyeceğiz.

  Orman muhafaza memurluğu, KPSS haricinde birçok şart içeren bir kadrodur. Sahada görev yapacağınız bu iş için taban puanların yüksek olduğunu söyleyelim. Alternatif olarak sözleşmeli alım ilanlarından da faydalanabilirsiniz. İşte orman muhafaza memuru maaşları…

  Orman Muhafaza Memuru Maaşı 2024: Ne Kadar? Güncel…

  Orman muhafaza memur maaşları, genel olarak çalışanın kadro ve derecesi, medeni durumu, çocuk sayısı, görev yerine göre alacağı ek ücretler ve diğer faktörlere göre belirlenmektedir. Bu kapsamda 2 yıllık ormancılık maaşları da değişiklik gösterebiliyor. Güncel maaşları kadrolu ve sözleşmeli olmak üzere iki alternatif kadro üzerinden inceledik.

  Orman muhafaza memurlarının maaşı, kadrolu ve sözleşmeli olma durumuna göre ciddi farklar içerir. Kadrolu personeller OGM’ye bağlı devlet memuru olarak sayılırken sözleşmeliler ise kamu işçisi konumundadır. Bu nedenle 657 sayılı Kanun bakımından maaşlar değişiklik içeriyor. Tüm detayları sizler için aktarıyoruz.

  Orman muhafaza memuru maaşı 2024 yılındaki zamlara göre güncel olarak şu şekildedir:

  KadroAylık Ücret
  Kadrolu Orman Muhafaza Memuru Maaşları (Yeni Başlayan)33.000 TL
  Kadrolu Orman Muhafaza Memuru Maaşı (Deneyimli)35.000 TL
  Sözleşmeli Ormancı Maaşları17.002 TL – 22.500 TL
  Orman muhafaza memurları ne kadar kazanıyor?

  NOT: Tabloda yer alan orman muhafaza maaşları, net tutarı ifade etmektedir. İlgili personellerin maaşları fazla çalışma ücreti, yangın söndürme tazminatı, eş durumu gibi faktörlere göre değişiklik gösterecektir.

  Öneri içerik: Aselsan Mühendis Maaşları

  1- Sözleşmeli Ormancı Maaşları

  Sözleşmeli Orman Muhafaza Memuru Maaş
  Sözleşmeli Orman Muhafaza Memuru Maaş

  Orman muhafaza memuru maaşı 2024 bilgileri merak edilirken memurlara yapılacak zam oranları belirlendiğinde net maaşların belli olacağını söyleyelim. Sözleşmeli orman muhafaza memurları, belirli koşullar dahilinde aynı görevi yapsalar da maaş bakımından kadrolulardan daha düşüktür.

  Ancak ilerleyen dönemlerde sözleşmeli memurların kadroya geçiş süreci kolaylaşmaktadır. Bu nedenle sözleşmeli orman muhafaza memuru maaşı düşük olsa da kadroya geçiş avantajıyla maaşların yükselmesi mümkündür.

  • OGM’ye bağlı sözleşmeli ormancı maaşı ortalama olarak 17.002 TL – 22.500 TL arasında değişmektedir.

  2- Kadrolu Orman Muhafaza Maaşları

  KPSS’den yeterli puanı aldığınızda OGM’nin açmış olduğu orman muhafaza memuru alım ilanına başvurabilir ve atamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Kişisel ve kurumsal olmak üzere farklı şartlar da söz konusu olabilmektedir. Kadrolu orman muhafaza memuru maaşı işe sözleşmeli personellere göre daha yüksektir.

  • Kadrolu ormancı maaşları derece ve kademeye göre değişmekle birlikte ortalama olarak 33.000 TL – 35.000 TL arasında değişmektedir.

  Orman Muhafaza Memuru Ne İş Yapar?

  Orman Muhafaza Memuru Ne İş Yapar? Nasıl Olunur?
  Orman Muhafaza Memuru Ne İş Yapar? Nasıl Olunur?

  Orman muhafaza memurları, Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı olan Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapmaktadır. Orman muhafaza memuru ne iş yapar? İşte yanıtı:

  • Orman muhafaza memurlarının temel görevi kanun ve yönetmeliklerde açıkça belirlenmiş işleri düzenli aralıklarla yapmaktır.
  • Ormanların korunması temel görev iken orman bölgelerinde karşılaşılabilecek sorunlarla mücadele etmek ve bu sorunların ortadan kaldırılmasını sağlamak da görevleri arasında bulunuyor.
  • Ormana zarar veren kişi ya da canlılarla mücadele etmek, personellerin görevleri arasındadır.
  • Orman ürünlerinin korunması için geniş bir yetki alanı bulunur.
  • Sadece orman yaşamını korumak değil aynı zamanda orman bölgelerinde yaşayan canlıları ve doğal tabiatı korumakla yükümlüdür.

  Orman muhafaza memuru maaşı ve ilgili personellerin görevlerinden bahsettik. Peki, orman muhafaza memuru nasıl olunur? İşte detaylar…

  Öneri içerik: Gratis Maaşları Ne Kadar?

  Orman Muhafaza Memuru Nasıl Olunur? Şartları…

  Orman muhafaza memuru olabilmek için öncelikle belirlenen bölümden gerekli mezuniyet derecesiyle mezun olmak gerekir. Sonraki aşamada kadrolu personel olmak isteyen kişiler KPSS’den yeterli puanı almak zorundadır.

  Orman muhafaza memuru olmak için aşağıdaki bölümlerden herhangi birinden mezun olmanız gerekmektedir:

  • Budama ve Aşılama
  • Orman ve Orman Ürünleri
  • Av ve Yaban Hayatı
  • Fidan ve Fidecilik
  • Orman İşletmeciliği
  • Ormancılık
  • Odun Dışı Orman Ürünleri

  Orman muhafaza memuru şartları arasında KPSS için en az 70 puan gerekmektedir. Ancak başvuran adayların puanları, alınacak kadro sayısına göre listelenir. Taban puanlar da bu şekilde belirlenmektedir. Güncel verilere göre taban puanlar 80 – 85 puan arasında değişmektedir.

  Orman muhafaza memuru maaşı ne kadar? Artık biliyorsunuz! Konu hakkındaki düşünceleriniz bizler için değerli. YORUMLAR bölümünden konu hakkında görüş ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.