DOLAR

32,5067

-0.12%
EURO

34,9822

0.4%
ALTIN(gr)

2.429,69

0,28%
BİST 100

9800.35

0,28%
  Belediye Şoför Maaşı 2024: Büyükşehir Belediyeleri…

  Belediye Şoför Maaşı 2024: Büyükşehir Belediyeleri…

  ABONE OL
  2 Şubat 2024 02:03
  Belediye Şoför Maaşı 2024: Büyükşehir Belediyeleri…
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Belediyede çalışmak istiyorum diyenlerin sayısı artışta… Belediyeler bünyesinde görev almak isteyen kişiler ise becerilerine göre farklı mesleklere yönelebiliyor. Onlardan birisi de şoför olarak çalışmaktır. Peki, belediye şoför maaşı 2024 yılında ne kadar oldu? Zam oranları doğrultusunda güncel maaşları sizler için derliyoruz.

  Belediye şoför maaşları 2024 yılı için geçmiş yıllara benzer bir şekilde işçi sendikaları ve belediyeler arasında imzalanan toplu iş sözleşmelerine göre belirlenmektedir. Maaş düzeylerinin iyi olması ise birçok kişinin belediye şoför alımı ilanlarına bakmasını sağlıyor. İstanbul, Ankara, İzmir ESHOT şoför maaşları gibi tüm ayrıntılara yer verdik. İşte detaylar…

  Belediye Şoför Alımı: İş İlanları

  Belediye şoför alımı, yılın her döneminde belediyelerin kendi web sitesindeki kariyer sayfalarında yayınlanan ilanlarla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca farklı iş ilanı kanalları aracılığıyla da ilanlar paylaşılabiliyor. İŞKUR kurum dışı işçi alımı, bunun en iyi örneklerinden olabilir. Bu nedenle eğer belediye şoför maaşı ile ilgileniyorsanız, başvuru aşaması için mutlaka bu ilanları incelemeniz gerekiyor.

  Belediye işçi alımları, ağırlıklı olarak kariyer sayfaları aracılığıyla yapılsa da İŞKUR’un da alımlardaki etkisi büyüktür. Belirlenen şartlar ise şoförlük becerisi ve ehliyeti olan kişiler için oldukça basit düzeydedir. Belediye şoför iş ilanlarında da bunu görebiliyorsunuz. Şimdi belediye şoför maaşları bilgilerini inceleyelim…

  Belediye Şoför Maaşı – Ne Kadar Zam Geldi?

  Belediye Şoför Maaşları
  Belediye Şoför Maaşları

  Belediye otobüs şoförü maaşı başta olmak üzere şoförlük için pek çok kadroya ait farklı maaş seçenekleri mevcuttur. Bu nedenle maaş bilgilerinin kadro, belediye ve pozisyon bilgilerine göre ayrı ayrı incelenmesi gerekir. Biz de aşağıdaki tabloyu bu esaslara göre hazırladık.

  Belediye şoför maaşı 2024 yılında aşağıdaki gibidir:

  BelediyeMaaş
  İzmir Eshot Şoför Maaşları27.500 – 35.000 TL
  Belediye Makam Şoförü Maaşı30.000+ TL
  İstanbul Belediye Şoför Maaşları30.000 – 37.500 TL
  Belediye Şoför Maaşı (Ortalama Veriler)17.002 – 37.500 TL
  Belediye Servis Şoförü Maaşları20.000+ TL
  Belediye Şoför Maaşı

  NOT: 2024 yılına girerken asgari ücrete gelen %49’luk zam sonrasında belediye şoförü maaşları için de güncel maaşlar merak ediliyor. Ancak belediyeler, toplu iş sözleşmeleriyle ayrıca bir zam oranı uyguladığından ve bu rakamlar belli olmadığından dolayı tahmini verileri paylaştık. Belediyeler zam oranlarını açıkladıklarında tablodaki veriler de güncellenecektir.

  İlginizi çekebilir: Para Kazandıran İşler

  1- Belediye Otobüs Şoförü Maaşı

  Belediyede şoför olarak çalışılabilecek en yaygın kadro otobüs şoförlüğüdür. Birçok belediyenin kendisine ya da alt kuruluşlarına ait toplu taşıma hizmeti veren şirketleri bulunur. Bu toplu taşımalar için otobüs şoförü çalıştırılır. Bu bakımdan belediyede şoför olmak için en önemli alternatifiniz otobüs şoförü olmaktır.

  Belediye şoför maaşı için otobüs şoförlüğünü tercih ettiğinizde maaşlarınız belediyelere göre farklılık içerir. Buna göre İzmir ESHOT, İETT, Ankara Büyükşehir Belediyesi gibi farklı yerlerde farklı maaşlar söz konusu olacaktır. Ortalama bilgiler ise şu şekildedir…

  Belediye otobüs şoförü maaşı güncel olarak aşağıdaki gibidir:

  • İzmir, Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerini dikkate aldığımızda otobüs şoförü maaşlarının 27.500 TL ile 37.500 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz.

  Belediye şoför maaşı araştırmasında en fazla merak edilen kurumların başında ESHOT geliyor. ESHOT şoför maaşı bilgilerini inceleyelim.

  2- İzmir ESHOT Şoför Maaşları

  Belediye Otobüs Şoförü Maaşı
  Belediye Otobüs Şoförü Maaşı

  İzmir’de toplu taşıma hizmetleri ESHOT şirketi aracılığıyla verilir. İl genelinde tüm otobüs işletmesi bu şirket tarafından gerçekleştiriliyor. Doğal olarak İzmir ESHOT şoför maaşını da ayrıca incelemek gerekmektedir.

  Belediye şoför maaşı İzmir ESHOT için aşağıdaki gibidir:

  • İzmir’de ESHOT bünyesinde otobüs şoförü olarak çalışan personeller ortalama olarak 27.500 TL ile 35.000 TL arasında değişen maaşlar almaktadır.

  3- İETT Şoför Maaşı

  İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel işletmeleri, il genelindeki otobüs ile toplu taşıma hizmetlerini üstlenir. Belediye şoför maaşı açısından İETT maaşlarının da İzmir ESHOT’tan farkı bulunmaz. Bu nedenle maaşların ortalama 30.000 TL ­– 37.500 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz.

  Öneri içerik: Belediye Çöpçü Maaşı

  BONUS: Belediyede Şoför Nasıl Olunur?

  Otobüs Şoförü Nasıl Olunur?
  Otobüs Şoförü Nasıl Olunur?

  Belediyede şoför olmak istiyorum diyen kişi sayısının artması beraberinde şu sorunun çokça sorulmasını sağlıyor: Belediyede şoför nasıl olunur? Belediye şoför maaşı içeriğinde bu konuya dair güncel bilgiler şu şekildedir:

  • Öncelikle ilanlarda belirlenen tüm şartları sağlamanız gerekir. Örneğin 18 – 35 yaş aralığı, askerlik hizmetini yerine getirmiş olmak ya da muaf olmak, kullanılacak aracın ehliyet sınıfına sahip olmak, adli sicil kaydının temiz olması ve deneyim sahibi olmak gibi…
  • Bu şartlar, belediyelere göre değişiklik gösterebilir ancak genel olarak bu şekildedir.
  • Sonrasında Belediye şoför iş ilanlarına ulaşıp başvuru yapmanız gerekecektir. İŞKUR kurum dışı işçi alımı sayfası bu anlamda takip edebileceğiniz önemli sayfalardan birisidir.
  • Sonraki aşama mülakat ve yüz yüze görüşme olabilmektedir.

  Belediyede şoför olarak çalışmak için ehliyet belgesine ek olarak bazı sertifikalara sahip olmanız size öncelik sağlayacaktır. Ayrıca hem İŞKUR hem de belediyelerin web sayfaları üzerinden başvuru yaparak kabul şansınızı artırabilirsiniz.

  Belediye şoför maaşı ile ilgili güncel bilgiler bu şekildedir. Düşüncelerinizi yorumlar aracılığıyla bizlere ulaştırabilir, ifade edebilirsiniz!

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.