DOLAR

32,5576

-0.11%
EURO

34,9579

0.35%
ALTIN(gr)

2.429,08

0,26%
BİST 100

9798.67

0,26%
  Belediye Çöpçü Maaşı 2024: Belediyelere Göre Maaş Listesi…

  Belediye Çöpçü Maaşı 2024: Belediyelere Göre Maaş Listesi…

  ABONE OL
  2 Şubat 2024 02:09
  Belediye Çöpçü Maaşı 2024: Belediyelere Göre Maaş Listesi…
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Türkiye’de yaşanan işsizlik problemi, insanların daha çok belediyede iş bulmak üzere araştırmalar yapmasını sağlıyor. Son dönemde belediyede çöpçü olmak istiyorum diyen kişi sayısı da arttı. Peki, belediye çöpçü maaşı 2024’te ne kadar? Güncel bilgileri İzmir, Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerini baz alarak sizlere sunduk.

  Belediye çöpçü maaşları 2024 yılında da geçmiş yıllarda olduğu gibi işçi sendikaları ve belediyeler arasında düzenlenen toplu iş sözleşmelerine göre belirlenecek… Bu anlamda belediye çöpçü personeli maaşında iyileştirmeler beklenmektedir. Mevcut durumu sizler için açıkladık. İşte detaylar…

  Belediye Çöpçüleri Ne Kadar Maaş Alıyor?

  Belediye temizlik işçisi maaşları kapsamında değerlendirilen çöpçü maaşları, görev yapılan belediyelere ve yapılan toplu iş sözleşmelerine göre değişiklik göstermektedir. Belediyede çöpçü olarak görev yapan personellerin neredeyse tamamı, asgari ücretten yüksek maaş almaktadır. Bu nedenle kişiler de bunu avantaj olarak gördükleri için belediyede çöpçü iş ilanlarını araştırılıyorlar.

  Belediyede çöpçü olmak için gerekenleri de sizler için listeledik. Güncel maaş bilgilerine ek olarak çalışma saatleri ve şartları için mevcut bilgilere de yer verdik. Belediye çöpçü maaşı son dakika bilgilerini bu sayfadan takip edebilirsiniz…

  Öneri içerik: Orman Muhafaza Maaşı

  Belediye Çöpçü Maaşı 2024: Ne Kadar Zam Geldi?

  Belediye Çöpçü Maaşları
  Belediye Çöpçü Maaşları

  Belediye çöpçü personeli maaşları, 2024 yılında yapılan zamlar doğrultusunda asgari ücretin üstünde olacak şekilde belirlenmiştir. Belediyelere göre maaşlar değişse de genel anlamda maaş durumunun iyi olduğunu söyleyebiliriz.

  Yaptığımız araştırmalara göre büyükşehir belediyelerinde çöpçüler daha fazla kazanmaktadır. Ancak genel olarak Türkiye ortalaması, ortalama 25.000 TL’nin üzerindedir.

  Belediye çöpçü maaşı ne kadar? İşte en güncel bilgiler:

  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çöpçü olarak görev yapan personeller ortalama olarak 25.000 TL – 27.500 TL arasında maaş almaktadır.
  • İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde ise en yüksek maaşın söz konusu olduğunu görüyoruz. Çöpçüler ortalama olarak 27.500 TL‘den fazla kazanıyorlar.
  • Ankara Büyükşehir Belediyesi çöpçü maaşları ise ortalama olarak 25.000 TL civarındadır.

  2024 yılında asgari ücrete gelen %49’luk zam sonrasında bu maaşların geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Ancak belediyede sözleşmeli, kadrolu ya da geçici olarak çalışma pozisyonu bulunan çöpçülük için çok daha düşük ücretler de söz konusu olabilir.

  Örneğin birçok belediye, dış alım kapsamında geçici işçilik ilanları açabilmektedir. Bu doğrultuda belediye çöpçü maaşı 2024 yılı için asgari ücret olan 17.002 TL olacaktır. Şimdi belediye çöpçü ve temizlikçi maaşlarını detaylı olarak inceleyelim.

  1- Belediye Çöpçü Personeli Maaşı

  Günümüzde belediye çöpçüleri ne kadar maaş alır sorusunu soran kişi sayısı arttı. Bunun asıl nedeni, belediyede çalışan işçilerin iyi bir maaş almasıdır. İşsizlikle mücadele eden kişiler ise kalıcı ve yüksek maaşlı bir iş istediklerinden dolayı bu doğrultuda araştırma yapıyorlar.

  Belediye çöpçü personeli maaşına dair bilgiler şu şekildedir:

  • Mevcut belediyeler içerisinde en düşük maaş asgari ücret seviyesi olan 17.002 TL olarak belirlenmiştir.
  • Bazı belediyelerde çöpçü maaşları 27.500 TL’yi bulabilmektedir.

  2- Belediye Temizlik İşçisi Maaşları

  Temizlik işçisi statüsünde olan personellerin maaşı da yukarıdaki bilgilere benzer şekildedir. Belediye personellerinin maaşı, tüm kadro ve pozisyonlar için iyi seviyededir. Belediye çöpçü maaşına benzer şekilde temizlik işçileri de aynı oranda maaş almaktadır.

  • Belediye temizlik işçisi maaşları ortalama olarak 17.002 TL ile 27.500 TL arasında değişmektedir.

  İlginizi çekebilir: A101 Maaşları

  Belediyede Çöpçü Olmak İçin Ne Gerekli?

  Belediye Çöpçü Personeli Maaşı
  Belediye Çöpçü Personeli Maaşı

  Belediyede çöpçü olarak çalışmak için herhangi bir ön şart bulunmamaktadır. Genel şartlar, tüm belediye işçi ilanları için geçerlidir. Belediye çöpçü iş ilanlarını incelediğimizde şu bilgilere ulaşıyoruz:

  • Görev yapacak erkek personeller için askerlikle ilişiğinin olmaması şartı,
  • Genel olarak 18-40 olarak belirlenen yaş şartını sağlamak,
  • En az ilkokul düzeyinde eğitim şartı,

  gibi genel geçer şartlar bulunmaktadır. Belediyede iş bulmak için ise her belediyenin kendi kariyer web sayfaları üzerinden başvuru yapabiliyorsunuz.

  Belediye çöpçü maaşı 2024 bilgilerinden sonra ilgili görevin şartlarını ve çalışma saatlerini inceleyelim.

  BONUS: Belediye Çöpçü Çalışma Saatleri

  Belediye Çöpçü Maaşı
  Belediye Çöpçü Maaşı

  Belediye çöpçüleri, ağır çalışma koşulları içerisinde görev yapmaktadır. Ancak belediyeler, bu personellere ek tazminat vb. iyileştirmelerle destek oluyor. Ayrıca çalışma şartlarını iyileştirmek açısından günlük çalışma saatlerinde de esnek davranılabiliyor.

  Belediyede çöpçü olarak çalışma şartları ve saatleri şu şekildedir:

  • Belediyeler, ilçe genelindeki temizlik hizmetleri için 7/24 esasını benimsemektedir.
  • Çöpçü olarak çalışan personeller ise genellikle günde 8 saat üzerinden 3 vardiya halinde çalışırlar.
  • Vardiya saatleri belediyeden belediyeye göre değişebileceği için net bir şey söylemek mümkün değildir. Ancak genel işleyiş 23:00 – 07:00 | 07:00 – 15:00 | 15:00 – 23:00 şeklindedir.
  • Haftalık 45 saat çalışan personellerin izinleri, belediye yönetimi tarafından belirlenmektedir.

  Öneri içerik: Bim Çalışan Maaşları

  Belediye çöpçü maaşı 2024 bilgileri hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Düşünceleriniz ve eklemek istedikleriniz için yorumlar bölümünü kullanabilir, bizimle iletişime geçebilirsiniz!

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.