DOLAR

32,5758

0.11%
EURO

35,0161

0.48%
ALTIN(gr)

2.430,54

0,32%
BİST 100

9747.93

0,32%
  Traktör Ön Ağırlık Fiyatları 2024: Başak, Fiat, Massey…

  Traktör Ön Ağırlık Fiyatları 2024: Başak, Fiat, Massey…

  ABONE OL
  6 Aralık 2023 01:59
  Traktör Ön Ağırlık Fiyatları 2024: Başak, Fiat, Massey…
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Traktör kullanımı beraberinde farklı araç ve gereçlerin de kullanımı gerektiriyor. Traktör kullanıcıların en çok ihtiyaç duyduğu ürünlerden birisi de denge mekanizmasını sağlamak üzere ön ağırlık demirleridir. Daha rahat bir kullanım için ideal olan traktör ön ağırlık fiyatları 2024 yılında ne kadar? Güncel haliyle inceleyeceğiz…

  Traktör ağırlıkları Başak, Ford, Fiat, Erkunt, Tümosan ve Massey Ferguson gibi markalar özelinde değişiklik gösterebiliyor. Özellikle 54c ön ağırlık fiyatları Fiat markası için en çok merak edilen seçeneklerden birisidir. Ek olarak 2. El traktör ön ağırlık fiyatlarını da inceleyeceğiz. İşte detaylar…

  Traktör Ön Ağırlık Nedir?

  Çiftçilikte yoğun olarak kullanılan traktörler, farklı birçok araç gerecin de kullanımını gerektirir. Özellikle traktör ön ağırlıkları daha rahat bir sürüş deneyimi yaşamak için çok önemlidir. Genel olarak traktörün arka kısmına eklenen araçlar, aracın denge mekanizmasını değiştirebiliyor. Dengeyi sağlamak için ön kısımda kullanılan ağırlıklara ise traktör ön ağırlığı adı verilir.

  Traktör ön ağırlık fiyatları kullanılan malzemenin türü ve ağırlığına göre değişiklik göstermektedir. Traktör modelleri ve markaları farklı olduğundan dolayı her traktörün ihtiyaç duyduğu ağırlıkta değişebilmektedir. Traktör ön ağırlık fiyatı bütçenizi aşıyorsa, ikinci el seçeneklere yönelebilirsiniz.

  Öneri içerik: 54C Traktör Fiyatları

  Traktör Ön Ağırlık Ne İşe Yarar?

  Traktör Ağırlıkları Ne İşe Yarar?
  Traktör Ağırlıkları Ne İşe Yarar?

  Traktör ön ağırlık uzatma fiyatlarına geçmeden önce bu ürünün ne işe yaradığını aktaralım. Traktör arkasında kullanılan malzemelerin yaptığı ağırlık sonucunda ön kısma ağırlık eklenerek denge kurulur. Traktör ön ağırlık çeşitlerinin temel görevi bu dengeyi sağlamaktır.

  Traktörün ön tampon bölgesinde ağırlık şeklinde uygulanan bu ürünler, temel olarak yük çekiş ve yol tutuş performansını artıracaktır. Traktör ön tampon ağırlıklarının temel işlevi, sahip olduğu ağırlığa göre belirlenir.

  Kilogram seçenekleri ise 35 – 75 KG arasında değişmektedir. Bazı ihtiyaçlar için özel ürünler de üretilebilmektedir. Ağırlık arttıkça traktör ön ağırlık fiyatlarında da bir artış söz konusu olacaktır.

  Traktör Ön Ağırlık Fiyatları 2024: Modellere Göre…

  Traktör Ön Ağırlık Fiyatları
  Traktör Ön Ağırlık Fiyatları

  Traktör ön tampon ağırlıkları, üretici firmaların fiyatlama politikaları, kilogram seçenekleri ve kullanılan malzemeye göre belirlenmektedir. Ayrıca fiyatlar, traktör markalarına göre üretilen model seçenekleri arasında da farklılık gösterebilir. Bu bakımdan Fiat 480 traktör ön ağırlık fiyatları ile Massey Ferguson markası arasında farklılıklar olacaktır.

  Traktör ön ağırlık fiyatları 2024 yılında markalara göre aşağıdaki gibidir:

  MarkaFiyat
  Massey Ferguson Ön Ağırlık Fiyatı2.000 ₺ – 10.000 ₺
  Başak Traktör Ön Ağırlık Fiyatları4.000 ₺ – 12.000 ₺
  Fiat 54C Ön Ağırlık Fiyatları1.750 ₺ – 5.000 ₺
  Ford Ön Ağırlık Fiyatları2.500 ₺ – 7.000 ₺
  Traktör Ön Ağırlık Demir Fiyatları

  Traktör ön ağırlık demiri fiyatları, ortalama olarak bu şekildedir. Genel olarak fiyatların 1.500 ₺ ile 12.500 ₺ arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

  1- Traktör Ön Ağırlık Fiyatları İkinci El

  2.El traktör ön ağırlık fiyatı, yukarıdaki tabloda yer alan sıfır fiyatların yarısı şeklinde düşünülebilir. Ancak bu fiyatlar, satıcılar arasında değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle kesin bir fiyat söylemek zordur.

  • Massey Ferguson, Başak, Ford ve Fiat traktör ön ağırlık fiyatları ikinci el piyasasında ortalama olarak 750 ₺ – 6.000 ₺ arasında değişmektedir.

  İlginizi çekebilir: Solis Yanmar Traktör Fiyat Listesi

  Traktör Ön Ağırlık Demiri Fiyatını Etkileyen Faktörler

  Traktör Ön Ağırlık Fiyatı İkinci El
  Traktör Ön Ağırlık Fiyatı İkinci El

  Traktör ön ağırlık çeşitleri, markalara ve kilogram seçeneklerine göre belirlenmektedir. Tasarım ve ağırlık gibi faktörlere ek olarak kullanılan malzemeler de fiyatı etkilemektedir. Örneğin demir malzemesi ile üretilen ön ağırlık ile farklı bir malzemeden üretilen ön ağırlık arasında fiyatlar değişebilecektir.

  Genel olarak traktör ön ağırlık fiyatlarını etkileyen faktörler aşağıdaki gibidir:

  • Marka: Ön ağırlıklar, marka ve modellere uygun şekilde üretilirler. Bu nedenle ihtiyaç duyulan ağırlıklar farklı olacağı için fiyatlar da değişecektir. Örneğin Massey Ferguson 240 ön ağırlık fiyatları ile markanın diğer serileri için kullanılacak ön ağırlık fiyatları değişebilir.
  • Kilogram: Ağırlık miktarı, fiyatları etkileyen bir diğer faktördür. Genel olarak ağırlık arttıkça fiyatların da artması söz konusu oluyor.
  • Satıcı Firma: Firmalar arasında aynı ürünün farklı fiyatlandığını görüyoruz. Bunun temel nedeni, ilgili markaların fiyat politikalarının farklı olmasından kaynaklanır. Bu nedenle traktör ön ağırlık fiyatlarını araştırırken satıcı firmaları da dikkate almak gerekir.
  • Malzeme: Demir gibi uygun fiyatlı bir malzemeden üretilmiş ön ağırlıklar, bütçe dostu bir şekilde fiyatlanır. Ancak sac, metal vb. ek unsurların eklenmesiyle ön ağırlık fiyatları da artabiliyor.

  Öneri içerik: Kuru Üzüm Fiyatları

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.