DOLAR

32,5260

-0.05%
EURO

34,9972

0.42%
ALTIN(gr)

2.431,13

0,34%
BİST 100

9802.67

0,34%
  Orman İşçisi Maaşı 2024: Sözleşmeli – Geçici Maaşları

  Orman İşçisi Maaşı 2024: Sözleşmeli – Geçici Maaşları

  ABONE OL
  3 Ocak 2024 23:28
  Orman İşçisi Maaşı 2024: Sözleşmeli – Geçici Maaşları
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Orman işçileri, ülke koşulları dikkate alınarak ormanlarda yer alan bitkilerin ve ağaçların en iyi şekilde bakımını üstlenen personellerdir. Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan orman işçisi maaşı 2024’te ne kadar oldu? Sözleşmeli ve geçici kadrolar için güncel maaşları inceledik.

  Diğer orman işçisi maaşları ise genel olarak farklı bölgelerde görev yapan kişileri ifade eden meslek mensuplarının maaşını tanımlar. Orman işçilerinin kazancı, genel anlamda asgari ücret seviyesindeyken bazı şartlara göre bu rakamın da üzerine çıkılabiliyor. Ek olarak orman işçisi alımı var mı? Bu konuyu da inceledik. Detaylara göz atalım…

  Orman İşçisi Maaşları Ne Kadar?

  Orman işçisi maaşları, OGM bünyesinde görev yapan personellerin sözleşmelerinde yazan detaylara göre belirlenmektedir. Görev yapılan bölge, çalışma şartları ve diğer protokoller, maaşlar üzerinde etkilidir. Asgari ücret ve memur maaşlarına yapılan zamlar sonrasında diğer orman işçisi maaşı 2024 yılı için merak ediliyor…

  Mevsimlik orman işçileri maaşları asgari ücret seviyesinden daha düşük değildir. Ancak güncel maaşlar hakkında yapılan yorumlara bakıldığında ilgili ücretlerin düşük olduğundan söz ediliyor. Orman işçisi maaşı ne kadar? Birlikte inceleyelim…

  Orman İşçisi Maaşı 2024: Sözleşmeli, Geçici…

  Orman İşçisi Maaşları
  Orman İşçisi Maaşları

  Orman işçileri, kendi içerisinde yangın işçisi, diğer işçi, mevsimlik işçi gibi farklı sınıflara ayrılmaktadır. Bu kişiler, orman bölgelerinde çeşitli görevleri üstlenirken bu pozisyonlar arasında maaş olarak büyük bir farklılık bulunmuyor. Bu nedenle orman işçisi maaşları ortalama düzeydedir diyebiliriz.

  Orman işçisi maaşı 2024 yılında şu şekildedir:

  KadroMaaş
  Sözleşmeli Orman İşçisi Maaşları17.002 TL – 20.000 TL
  Geçici Orman İşçisi Maaşı17.002 TL – 19.000 TL
  Orman Yangın İşçisi Maaşı17.002 TL – 22.500 TL
  Orman işçileri ne kadar kazanıyor?

  Diğer orman işçisi maaşları genel olarak bu şekildedir. Ancak OGM ya da diğer kurumlar tarafından yayınlanan ilanlarda belirtilen şartlara göre maaş ya da diğer istihkaklar hakkında değişiklikler olabilmektedir. Bu nedenle başvurduğunuz kadro ve pozisyona dair güncel bilgileri mutlaka araştırmalısınız.

  Orman işçisi maaşı 2024 bilgilerini daha detaylı olarak inceleyelim.

  Öneri içerik: Orman Muhafaza Memurluğu Maaşları

  1- Sözleşmeli Orman İşçisi Maaşları

  Orman işçisi olabilmek için şartları sağladığınız takdirde uygun görülmeniz halinde sözleşmeli personel olarak görev yapabilirsiniz. Sözleşmeli orman işçileri, her ne kadar kadroda olmasa da belirli süreler boyunca sözleşmeye dayalı bir şekilde düzenli olarak çalışabilirler.

  Sözleşmeli orman işçisi maaşı ortalama olarak şu şekildedir:

  • Sözleşmeli orman işçisi personelleri, başlangıç maaşı olarak ortalama 17.002 TL kazanırken, deneyim kazandıkça bu rakam 20.000 TL’lere kadar çıkabilecektir.

  2- Geçici Orman İşçisi Maaşları

  Diğer Orman İşçisi Maaşı
  Diğer Orman İşçisi Maaşı

  Geçici orman işçileri ise genel olarak dönemsel görev yapan, kısmen mevsimlik orman işçisi sayılabilecek personellerdir. Geçici orman işçilerinin kazancı, yapılacak sözleşme ile belirlenirken bu tutar genellikle asgari ücret düzeyinde oluyor.

  Geçici orman işçisi maaşı ortalama olarak aşağıdaki gibidir:

  • Geçici olarak görev alan orman işçilerisözleşmedeki şartlara bağlı olarak 17.002 TL – 19.000 TL arasında maaş alabilirler.

  3- Orman Yangın İşçisi Maaşı

  Orman yangın işçileri, ormanlardaki yangın riskine karşı önlem alan, yangın başlaması durumunda buna göre müdahalede bulunan nitelikli personellerdir. Görev tanımlarında sadece yangın dönemi için değil, aynı zamanda yangın öncesi ve sonrası dönemleri için de maddeler bulunur.

  Yangın önlemleri almak ve yangın durumunda riskleri azaltmak üzere görev alan orman işçisi maaşı ortalama olarak şu şekildedir:

  • Orman yangın işçisi maaşları güncel olarak 17.002 TL ­– 22.500 TL arasında değişmektedir.

  Kadrolu Orman İşçisi Maaşı Hakkında

  Orman İşçileri Ne Kadar Kazanıyor?
  Orman İşçileri Ne Kadar Kazanıyor?

  Sözleşmeli orman işçileri, bağlı oldukları kurumların uygun görmesi halinde yapılacak düzenlemelere göre kadroya alınabilirler. Kadrolu orman işçisi ise 4C statüsünde olup, maaşları da ciddi oranda artış göstermektedir.

  Kadrolu orman işçisi maaşı genellikle en düşük memur maaşı ile aynı düzeydedir. Kadro, kıdem ve derece bakımından ilerleme olasılığının az olması ise maaşların genelde sabit kalmasına neden oluyor. Yine de konu hakkında detaylı araştırma yaparak farklı kadro ve pozisyonlara geçiş yapma yollarını arayabilir, değişik görevlerde bulunabilirsiniz.

  Öneri içerik: İtfaiye Eri Maaşları

  Orman İşçisi Alımı Var Mı?

  Orman işçisi alımı, genellikle OGM tarafından yayınlanır. Sözleşmeli, kadrolu ya da geçici orman işçisi ilanlarını takip etmek için Orman Genel Müdürlüğü web sitesini kontrol etmeniz gerekir. Yılın her döneminde alım yapılabileceği gibi genelde yaz aylarında ilanların daha fazla olduğunu görüyoruz.

  Orman işçisi alımı takibi yapmak için OGM Duyurular bağlantısını takip edebilirsiniz. Burada duyurular ile birlikte çeşitli kadrolar için alım ilanları yayınlanmaktadır.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.